W ciągu kilkunastu lat gmina Haczów zmieniła swoje oblicze.

 

Centrum miejscowości zostało należycie zagospodarowane. Wzdłuż odremontowanych dróg powstało wiele chodników. Dzięki termomodernizacji okazale prezentują się placówki oświatowe, urząd i inne budynki użyteczności publicznej. Nic dziwnego, że Haczów może poszczycić się tytułem gminy dbającej o finanse mieszkańców, a także 3 lokatą (wśród ponad 2 tys. gmin w kraju) na miejsce najlepiej sprzyjające edukacji. Poniższe wykresy obrazują wyniki sprawdzianu szóstoklasisty i egzaminu gimnazjalnego w ostatnich latach.

Graficzny obraz wyników sprawdzianu i egzaminu gimnazjalnego w gminie Haczów
(źródło OKE w Krakowie)

W tegorocznej edycji programu certyfikacyjnego „Przyjazna Polska” Kapituła Programu wyłoniła 11 Laureatów, którzy poza certyfikatem ogólnym zdobyli laury
w certyfikacji tematycznej w 5 z 9 regulaminowych kategorii: Certyfikowana Lokalizacja Biznesu, Dobre Miejsce Zamieszkania, eGmina, Gmina z Tradycją, Kraina Historii i Kultury. Wśród nagrodzonych gmin jest również, po raz kolejny, gmina Haczów.

Podczas tegorocznej uroczystej Gali Finałowej, która odbyła się w Hotelu Bristol
w Warszawie, Wójt – Stanisław Jakiel odebrał z rąk Andrzeja Arendarskiego – Przewodniczącego Kapituły Programu pamiątkowy certyfikat „Dobre Miejsce Zamieszkania”. To sukces nie tylko władz samorządowych, ale również samych mieszkańców, którzy aktywnie angażują się w jej rozwój.

2 myśli na temat “W ciągu kilkunastu lat gmina Haczów zmieniła swoje oblicze.

    1. Myślę, że jeszcze nie wszyscy ją znają. Jak jest coś dobrego i dobrze się w gminie dzieje, to mieszkańcy to widzą, odczuwają pozytywne zmiany i zwykle nie komentują.

      Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s